Răspunsuri

2014-10-05T17:44:28+03:00
                                             La teatru

Este o zi splendida de primavara.Soarele straluceste ,pasarelele ciripesc ,iar cerul este limpede.Asa ca m-am gandit sa merg la teatru sa vad un film bun.
Mama  mi-a dat de acasa banni necesari pentru bilet si floricele si am zbughit-o fericita intr-acolo.
Pe drum m-am intalnit cu Maria,colega mea de banca,ea m-a intrebat un de ma duc.Eu i-am spus ,iar ea mi-a zis bucuroasa ca merge si ea intr-acolo.
Asa ca,intr-un final am ajuns la timp la teatru si l-am vazut si impreuna cu prietena mea.
3 3 3
2014-10-05T17:54:42+03:00
                                                                       La teatru

Este vineri, ultimate zi de scoala din aceasta saptamana.La teatrul din apropierea scolii se va difuza la ora 5 filmul Razboiul Stelelor. Ajungand acasa in graba ii cer mamei mele 5 lei pentru un bilet la film.Ea imi daruieste bani iar eu merg film. Acolo ma intalnesc cu Alex prietenul meu care si el viziona filmul. Dupa jumatate de ora in sala se lasa intunericul.Lumea se intrebase ce sa intampla, dar deodata se aude o voce zicand ca este o pana de curent. Dupa cateva minute curentul vine si filmul incepe de unde ramasese.A fost un film foarte bun.

Sfarsit

3 5 3