Hei ajutati-ma si pe mine ...Spuneti-mi o idee cum sa fac caracterizarea mamei va rog!!!! sa macar sa scrieti cam cum ar trb sa fie !! :*

2
Mama - calea spre lumina si spre purul adevar, este ca o perla a sperantei si a intelepciunii. O consider pe mama mea unica, deoarece am sufletul si inima ei, ea ma reprezinta. Daca as putea, as cere de la bunul Dumnezeu pentru ea o viata vesnica, fara lacrimi si fara durere, fara griji si necazuri. Ea este totul pentru mine si ii multumesc din suflet pentru faptul ca exista, pentru faptul ca ma iubeste. Ea este persoana care m-a invatat sa fiu puternica si inteleapta.
Ea mi-a aratat ce este viata si ce abstacole poate sa apara in acest drum. Mama - suflec curat si plin de lumina.
...*suflet*...
...*obstacole*...scuze din nou. :D :3
nu-i nimik mersiiii mult :)

Răspunsuri

2014-10-03T14:35:47+03:00
Poti incepe cu numele mamei,inaltime greutate..adica caracterizarea fizica..apoi cea morala...poti folosii metafore,personificari si epitete iar la sfarsit poti scrie ce inseamna pentru tine ea...Gen: Este cea mai depret persoana sau altceva...
mda o mersiii la amandoua :*
adica doar mersiii! :D o sa vad daca iese cea :))
2014-10-03T14:37:33+03:00
Descri-o fizic si moral...dupa care scrie ca iti iubesti mama...ca ai cea mai buna mama.....etc