Răspunsuri

• Utilizator Brainly
2014-09-28T20:26:01+03:00
                                       In lumea basmelor
                                                                                                                                           Era o zi frumoasa de primavara.Soarele stralucea lenes pe cer.Citeam o carte despre zmei.Fara sa-mi dau seama ,Mos Ene a reusit sa ma corupa la somn.
Eram intr-o lume de basm.Din departare se vedea un castel mare de aur.Incetul cu incetul ma apropiam de el.Pe cand mergeam eu asa,tacuta,am ajuns in fata castelului.Am batut la usa,dar nimeni nu mi-a raspuns.Am apasat pe clanta.Usa s-a dat in laturi cu un scartait prelung.Am intrat inauntru.Deodata,de dupa usa,am vazut un fel de om.Avea pielea acoperita cu solzi. Mi-am dat seama ca era un zmeu.Ca la un semnal de alarma,au aparut mai multe astfel de fapturi.Erau sute de zmei.M-au asezat pe un scaun, m-au legat pe neasteptate si urma sa ma omoare.Eram foarte speriata.Zmeii au stins lumina.Nu stiam ce sa fac.Parca vedeam cum isi indreapta buzduganele spre mine.Le-am spus sa-mi dea drumul,dar au refuzat.
Deodata am auzit un glas.Era mama.Trebuia sa merg la scoala.I-am multumit ca m-a trezit la timp.
-Ce vis urat!
ba copile nu mai copia de la altul ca stiu ompunerea si nu e buna.
ti-as fi dat cu minus