pai daca nu poti invata mai bine decat sa faci un lucru sa nu-ti iasa mai bn lipseste-te si cand te duci la liceu sa-ti alegi un profil care se bazeze pe foarte putina istorie.Sau daca nu poti deloc sa inveti du-te la meditatii

Răspunsuri

2013-12-25T18:30:14+02:00
Fa o pauza mica(30 min) si relaxeaza-te(uita-te la televizor,joaca-te,cel mai bine fa ceva in aer liber) si apoi citeste lectia de 2-3 ori iar apoi invata (nu cuvant cu cuvant,ci logic si cu cuvintele tale)cel mai bine te sfatuiesc la cuvintele care nu le sti sa le cauti in dex,incearca sa intelegi)
si daca tot nu poti spunei profesorului ca te-ai simtit rau(dacaa este intelegator)
1 5 1
  • Utilizator Brainly
2013-12-25T18:34:43+02:00
Cel mai bun mod de a invata la istorie este sa iti faci o schita, si sa incerci sa retii datele istorice prin asocieri. Tot trebuie sa inveti, chiar daca te asculta sau dai test. 
Multa bafta!
Sincer stiu cum te simti oricat as incerca sa ma relaxez sa fac orice nu merge nu imi place istoria nimanui nici a tarii mele pur si simplu nu imi intra in cap ma concentrez de ma ia durerea de cap :))) 4-5 ore si nimic ii spun lui profu si ma crede asta e stie si el cum e. Succes