Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-09-27T13:43:25+03:00
                                                O dimineata de toamna
Soarele palid se iveste pe cer, dezmierdand bland iarba si florile. Vietatile cu aripi se trezesc incalzite de soarele prietenos, zburand spre zari . Soarele se ascunde dupa nori , apoi se zaresete iar, parand ca se joaca cu norii. Frunzele gablene isi dau drumul de pe ramuri  dansand usor in aer, apoi aterizeaza pe covorul ruginiu. Pe cer carduri de cocori se indrapta spre o tara mai buna si mai calda. Cocosul care s-a trezit cel mai devreme se aseaza pe gard si incepe a canta, trezind oamenii la munca. Pe ulite copiii se indreapta catre scoala cu ghiozdanele in spate. Pasarile se aseaza pe la case, cantand duios , inveselind oamenii . Toamna, dimineata este forate frumoasa, toamna oamenii sunt in plin lucru. Si la lac a venit dimineata. Trestiile incep a se legana , ascultand parca o melodie . Soarele trece pe la fiecare si ii saruta cald, urandu-le o zi buna.

43 4 43
2014-09-27T13:52:53+03:00
    M-am trezit dimineata la ora 8:00 spunandu-mi cat de frumoasa este   prima dimineata de toamna    : Fumoasa, vantul suiera prin hornuri iar frunzele cad ca un strop de ploaie.           Atunci diminata ma vizitat o prietena care  mi-a spus ca  sa merg afara sa ne jucam sa adunam frunze . Ne-am jucat dar eu nu imi puteam lua ochi de la atata  frumusete de dimineata de toamna . Copii se jucau dar eu doar descriam peisajul pe care il vazusem .  Cat mergeam vedeam multe multe  peisaje in care copii se jucau si erau fericiti si frumos cat toamna  . Dimineata de toamna  era preferata mea pentru ca ma facea fericita in fiecare an  ..  Intr-o buna zi   a venit si iarna dar eu  nu mai eram fericita  pentru ca toamna frumoasa  ca lumiuna   a plecat   iar eu asteptam .... Dupa un an a venit din nou toamna   iar  copiii erau fericiti   ca mai e putin si vine iarna iar  eu  eram doar fericita ca a venit toamna frumoasa si linistita :*
15 3 15