Pomii au inceput sa-si scuture frunzele ,asternand pe jos un covor gros de aur care stralucea ca o lumina vie colorata.Pomii se clatinau si tremurau intrebandu-se uimiti unul pe celalalt daca cumva se apropie iarna.intr-un colt in livada unde era un pom foarte batran le raspunse cu o voce duioasa sa se pregateasca ca a venit toamna. Fructele care erau unele mai frumoase decat altele ,ajung pe rafturile din camara pe care toamna le admira.Pasarile se aduna fiecare in locuintele sale si se hotar
hotarasc sa-si iau zborul spre tarile calde .Pe un lac,un card de lebede erau ca niste zane care straluceau si foarte mirate se intrebau daca nu cumva a sosit timpul sa-si ia si ele zborul spre tarile calde . Soarele stralucea pe cer din ce in ce mai putin si noi vom astepta o alta zi calduroasa .
ESTE BUNA?
da multumesc
NPC

Răspunsuri

2014-09-27T08:22:24+03:00
Adolescentii au mereu aceeasi problema – cum sa se supuna si sa se razvrateasca in acelasi timp.
 Au rezolvat dilema sfidandu-si parintii si copiindu-le comportamentul.(Quentin Crisp)
Un adolescent este un minor care devine uneori o problema majora.
Un adolescent este o persoana foarte bine informata legat de orice lucru despre care nu trebuie sa invete.
Cel mai bun substitut pentru experienta este sa ai 16 ani. (Raymond Duncan)
Cand aveam 14 ani, tatal meu era atat de ignorant incat abia il suportam. Cand am implinit 21 am fost uimit de cat a evoluat el in ultimii 7 ani.
Adolescentii se plang mereu ca nu mai pot face nimic, apoi petrec toata noaptea facand acel lucru. (Bob Phillips)
2014-09-27T08:25:20+03:00
Adolescentele sunt mult prea ocupate sa fie cu un tip care este prea bun pentru toata lumea in loc sa fie prea bun pentru ele.
Atentie adolescenti! “NU” este o propozitie completa!
Tocmai m-am intors de la o petrecere intre tineri; sunt unul dintre supravietuitori!