Răspunsuri

2014-09-25T19:33:13+03:00
Scoala este locul unde copii se educa, unde isi formeaza un caracter, fie el bun sau rau, depinzand de profesori sau colegi.
Unora le place scoala, si invata numai de drag, altora nu le place dar totusi sunt obligati de parinti sa o faca, iar altii renunta pur si simplu.
Dar totusi, scoala ne ajuta, nu numai cu faptul ca deprindem noi informatii, abilitati, iar creierul nostru adopta o capacitate mai mare de gandire, dar cu terminarea unui liceu, si a unei facultati, avem posibilitatea de a gasi o slujba buna, unde putem castiga destui bani, spre deosebire de cei care se lasa de scoala, lucreaza in constructii, ii dor toate alea, si castiga si putin.
Deci, invata pentru a avea bani.

Cu placere !
Cel mai inteligent răspuns!
2014-09-25T19:36:00+03:00
Ce este scoala?Un loc magic , in care poti invata multe lucruri interesante , frumoase si educative.
Poti avea o meserie frumoasa , daca cooperezi , daca inveti . Poti avea o viata fericita , alaturi de cei dragi . Acolo iti faci primii prieteni , uneori pot aparea conflictele , certurile , dar trebuie sa le depasim. Parerea mea despre scoala ?  Imi place mult sa invat , mi se pare un loc minunat , in carwe as pasi mereu cu drag . Un loc in care totul are sens , putem invata lucruri de care habar nu aveam , lucruri minunate . Tot ce inveti , te ajuta sa fii om , sa stie lumea ca vrei sa ajungi departe.
Asta este parerea mea despre scoala si sper ca toti sa o aiba.