Răspunsuri

2014-09-25T17:53:32+03:00
Doamna ne-a zanbit si ne-a spus:
-copii va palce la scoala
-daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!striga toti copiii
-nu va aud
-daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
copii au intrat in clasa si au inceput orele
scoala a venit toci am fost incintaci ca ne vom revedea inpreuna am stat cu toci la careu cu diriginta noastrat apoi dupaia am mers in clasi si nam dus pe rd sa ne lom manualele am dat florile la invatatoare si am plecat
Cel mai inteligent răspuns!
2014-09-25T18:10:02+03:00
Ne apropiam cu paşi repezi de începerea şcolii şi am avut parte de o surpriză.Trebuia să mă duc la şcoală pentru a-mi alege uniforma.Astfel că în ziua următoare , împreună cu mama , aveam să-mi văd şcoala şi uniforma.Şcoala mi s-a părut impunătoare , ca o cetate , iar uniforma ca ţinuta unui cavaler.Eram foarte bucuros si în acelaşi timp emoţionat , închipuindu-mi că voi deveni şi eu cavaler în această şcoală.I-am povestit si mamei gândurile mele.Ea mi-a spus că trebuie să fiu mândru că voi fi elev la această scoală veche si cu renume şi că va trebui să-mi îndeplinesc obligaţiile decavaler.A sosit şi mult aşteptata prezentat şi mi-a spus că este bucuroasă că a cunosc
1 5 1