Răspunsuri

2014-02-17T19:16:52+02:00
O zi de iarna este in viata oricarui om o zi de basm ...Cand fulgii se desprind lin de bolta cereasca si danseaza in aer pana cand ajung pe pamintul rece..Cand copiii se dau cu saniuta iar strigate gingase se aud din departari ...Cand zapada se lasa pe crengile ostenite ale copacilor iar fumul caselor se ridica  usor de peste tot si se indreapta spre norii plumburii...
73 4 73
2014-02-17T23:45:53+02:00
Intr-o zi,cand stateam in casa,am auzit niste zgomote afara.Am fugit repede la geam si,ce sa vezi?,ningea si cei care faceau zgomotul erau copii care se jucau.Can am vazut ce era afara,am mers sa ma pregatesc si sa ma alatur copiilor.Dar bine inteles ca inainte iam cerut voie mamei.Asa ca am mers la ea si iam zis:-Mama?-Da,draga mea?,mia raspuns ea.-Pot sa merg afara la joaca,terog?-Desigur,dar inainte sa te pregatesti! Apoi mam echipat si am plecat si eu la joaca.Am mers cu ceilalti copii pe un deal la sanius.Neam distrat de minune!Acea zi pentru mine a fost ca o zi de povesta!
43 4 43
intr-o zi de iarna stateam afara si ma gandeam ce sa fac.cand ma gandeam un fulg de zapada mia cazut pe nas.miam spus sa fac un om de zapada cu prieteni mei.iam chemat pe iulian pe adrian siam facut un om de zapada.irina era cu sania ma intrebat daca vin cu ea cu sania am mers miam luat sania siam plecat cu ea acolo erau ogroaza de copii care aveau obraji rosii ca merele .acolo era si cornel care facea ingeri de zapada.mam alaturat lui.am vazut doua fete si 2 baieti care au venit cu patinele sa
mai am stai
se dea cu patinele mam l