Răspunsuri

2014-09-24T22:55:45+03:00
Era o zi frumoasa. Eu eram pe camp cu niste prietenii pentru a cauta struguri. Am mers noi intr-o vie apropiata dar acolo am dat de stapanii viei. Ei aveau si cainii cu ei . Caini ne-au vazut si au inceput a latra si sa ne alerge. Unul dintre prietenii mei aveau o punga pentru a lua struguri . El a arungat punga si caini au sfasiat-o cu dinti lor ascutii. Noi am coborat direct in sat si am spus ca nu vom mai merge nicioadata pe camp.
3 4 3
2014-09-24T22:56:53+03:00
Am plecat cu familia pe cimp la plimbare.Copaci erau nemiscati,vintul nu racorea zona nici un pic.Nem distrat de minune admirid frumusetea naturi din jurul nostru.O familie erau prin apropriere si neu salutat cu mina din departare,si noi eam salutat la fel.Peste jumatate de ora au aparut o multime de nori negri.Se vedea ca o sa ploua foarte tare.Vintul care a venit brusc ma sfisia si ma inpedica sa merg.Ajunsi aproape de casa cini latrau si nu se mai opreu din latratul lor asurzitor.Intrin in casa obosita am adormit nemiscata.dis de dimineata soarele cu razele lui mau trezit si mau incarcat cu o emotie foarte pozitiva.Si eram foarte multumita de ziua trecuta.
                Cred ca team ajutat astept si un raspuns !!!
Destul de buna compunerea dar ai avut greseli si ai sarit cateva cuvinte :D
Ajutama si pe mine dina
care cuvinte leam sarit