Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-09-24T22:55:08+03:00
1kg mere-A  =4 lei,,3A=4x3=12,,,,1kg prune-B=2,5lei,,,6B=2.5x6=15   3kg+6kg=12+15  9kg=27,,1kg=27:9=3,,,1kg  fructe  a  costat  3lei
12 4 12