Răspunsuri

2014-09-23T16:49:43+03:00
Se rezolva cu regula de 3 simpla.
5kg..........17lei
11kg............x lei

17*11=187
187/5= 37.4 lei
2014-09-23T16:59:44+03:00
17/5=3.4 costa un kg de mere
3.4*11=37.4 lei costa 11 kg
Raspuns Maria Vv-a plati 37.4 lei pentru 11 kg