Răspunsuri

2014-09-23T16:32:57+03:00
Din copacul urias  aflat in spatele casei mele abea se mai putea zarea vreo frunza . Toate frunzele din copaci se aflau acum , ori pe jos imprastiate de vant , ori adunate . Venirea toamnei a secat copacii de frunze . Rar mai poti sa zaresti in fata ochilor vreun copac aproape plin cu frunze. 

Sper sa iti fie de ajutor !! :D   P.S :nu stiu daca e exact de 7 randuri

2014-09-23T16:34:48+03:00
Este o zi de toamna,frunzele cad din ce in ce ai mult.Un nour urias a venit peste locul nostru de joaca cu soare.Un vit tare a venit foarte brusc,o multime de frunze ne fugareau si ne urmareau pretutindeni.Mam speriat si am fugit acasa.O ploaie a venit brusc,si a durat foarte mult.Mam plictisit si mam ajezat pe patul meu.Am adormit si mam trezit a doua zi dimineata.Un soare urias ma sculat cu caldura si razele lui puternice.Un covor de frunze se aseza pe casuta pasarelilor mele.Am maturat cu familia mea frunzele,si apoi am sarit in gramada uriasa si multicolora de frunze.Asa am petrecut eu o zi foarte frumoasa de toamna!