Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-09-23T16:10:26+03:00
9 kg ........36 lei
11 kg....... x
----------------------
x = 11 * 36 / 9 = 11 * 4 = 44
44 lei costa 11 kg de banane
1 5 1
2014-09-23T16:12:28+03:00