Hei , imi poate oferi cineva o mana de ajutor la tema de la biologie?
Exercitiul : Analizati imaginile de mai jos si recunoasteti care sunt producatorii ,consumatorii si descompunatorii. Cum circula diferitele substante in cele doua lanturi trofice?Intre care categorii trofice lipsesc sagetile? (Imaginile sunt acestea doua ) Multumesc mult:*

2

Răspunsuri

• Utilizator Brainly
2014-02-16T19:59:43+02:00
Consumatorii: pasarile , producatorii copacii si bacteriile is descompunatorii si lipseste intre gandaci,adica hrana si pasarile 

2014-02-16T20:02:31+02:00
Heii.Esti a 8-a..Eu nu prea am inteles,adica am inteles..dar..Trebuie sa te uiti prin caiet sau carte. Trebuie sa gasesti ceva de genul: Ci Cii Ciii sau zoofag..nu mai stiu.Si sagetile trebuie trase asa: de ex: iarba-omida-si ce il mananca.Depinde de lista data.Adica el sta-altul il mananca-si asta e mancat-si asa mai departe, de obicei sunt 3-4 intr'un lant trofic. Sper ca te'am ajutat.
Te-a ajutat? Pozele nu le-am observat.si nu le inteleg.
multumesc , sper sa resusesc pana la urma, este vina profesorului care nu ne preda si ne da doar teme acasa de genul si de aceea e mai dificil
Incearca sa mai cauti pe internet..Succes . :*
daa ,multumesc enorm , adica nici nu stiam de site-ul asta, intamplator am dat aici,o sa mai incerc :*