Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-02-16T13:44:03+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Heii.Salut.Sper sa iti fiu de folos: Uite ce spun eu in general: In concluzie sau drept urmare textul (fragmentul dat) apartine genului epic deoarece respecta toate trasaturile acestui gen literar.
SAU:
In concluzie,textul dat apartine genului epic deoarece..si enumeri 2-3  trasaturi ale genului epic.
Cu placere! ;)
sau narativ
..Sincer,nu am idee.Nu am facut nimic legat de rolul personajelor..ersonajul are un rol fundamental în creaţia literară. Operele rămân vii în mintea cititorului prin personajele lor, personaje capabile să-şi impună identitatea și să fixeze evenimentele şi ideile realităţii. Deseori, cititorii s-au identificat cu personajele; acestea trăiesc, luptă, suferă, înving şi sunt învinse; sunt asemenea oamenilor.(am gasit pe internet..)
wow te pricepi la romana!! ms mult
:)) Mersii..dar am gasit pe internet..nu pot minti.
Oricum m-ai ajutat si pe mine cu asta. Ms :***
2014-02-16T13:53:30+02:00
Daca vrei doar incheierea:
In concluzie, trasaturile mai sus prezentate justifica incadrarea textului suport in genul epic.
Sper ca la asta te refereai.
Prin toate aceste trasaturi textul.... de .... se poate incadra in genul epic si reprezinta o ilustrare sensibila si originala a genului epic.