Răspunsuri

2014-09-20T10:45:52+03:00
                                          La strand
In vacanta asta am fost la strand. 
Erau 28 de grade afara. ce noroc e mine ca atunci cand mam dus era spuma parti. mai intai am dansat pe muzica Wiggle apoi  mam dus sa sar de la olimpic. am facut cateva sarituri fresh. apoi mama dus la patura sa manc ceva. 
Si pe langa mn a trecut o fata ea spus daca vreu sa ne inrietenim eu zis "da dc nu ". noi neam dus la bazin sa inotam. dar ea nu avrut sa mearga la apa mare pt ca ii era frica sa nu o bage vre un cole de al ei cu capul in apa. ea a venit cu niste golegi de a ei.
eu iam zis ca o  apar eu si asa a fost . neam distrat. ea sia facut curaj sa mearga in apa mare intrun final.
a fost super la strand plus miam facut si o prietena noua.

sper ca e ok :D
e super dar care sunt adjectivele
2014-09-20T11:17:16+03:00
Poti folosi adjectivele : senin (cerul senin) ; luminos (soare luminos) ; verde (iarba verde) . Poti scrie despre o zi in parc ....
                                Vara, anotimpul distractiei
    Era o zi frumoasa de vara . Cerul era senin , iar soarele luminos se reflecta in ochii copiilor zburdalnici si jucausi. 
    Vara este un anotimp minunat, cand copiii se duc in fiecare zi in parcul cu iarba verde, cand mereu te trezesti tarziu, cand poti calatori saptamani intregi in alte localitati indepartate sau in locuri misterioase.
    Vara este un anotimp special !

scz ... nu m-am uitat bine .... dar poti scrie compunerea asta si o pastrezi pt altadaca cand doamna va da tema libera