Răspunsuri

2014-09-17T16:30:23+03:00
Cate cuvinte trebuie ?
In al doilea rand,fiecare experienta, chiar daca e o greseala sau o reusita, ne ajuta sa progresam, sa urcam pe treptele invatarii , sa devenim din ce in ce mai buni. Cum spune un citat celebru ‘’Din greseli, invatam.’’. Experienta e o parte importanta a maturizarii, atat pshice, cat si fizice, incercand lucruri noi, dobandim experiente noi, iar prin experiente noi, dobandim cunostiinte noi. Cu fiecare experienta noua, invatam cate ceva.
Experientele au rolul de a ne invata ca e bine sa mai gresim cateodata, au rolul de a ne invata ca in viata, nu e totul perfect, ca pentru a reusi trebuie sa muncim, sa perseveram, sa incercam. Oricum, chiar daca experimentam multe, orice experienta poate sa se schimbe, data viitoare poate fi diferit, chiar daca acum am fost dezamagiti in dragoste, poate data viitoare vom gasi alesul sau poate va fi mai rau, niciodata nu putem stii.
In concluzie, experientele ne ajuta sa dobandim : amintiri, cunostiinte, sa progresam... Experienta inseamna viata, o viata fara experiente, inseamna ca nu ai trait cu adevarat.
Cam atat , sunt 321 de cuvinte, poate mai am ceva greseli, sa verifici...
multumesc, imi este de ajutor! :*