Răspunsuri

2014-09-14T14:29:04+03:00
Cred ca 6 kg de caise a 2 lei
hmm
la ce pagina este?
4 kg,pentru ca balanta se echilibreaza in functie de greutate,nu de pretul pe kg...
4 kg nu cat costa conteaza din cate ai scris
Cel mai inteligent răspuns!
2014-09-14T14:35:22+03:00
4kgx3kg=12lei(costa 4kg de caise a cate 3lei kilogramul)
12lei:2=6kg(de caise a cate 2lei kg trebuie puse pe celalalt taler pentru a se echilibra balanta)

2 5 2