Locul acela se numea Sub cetate si, ciudat, se afla undeva, pe o colina. Eram invaluiti de crivat si priveam noaptea luminata electric a orasului. Rafalele de vant clatinau lumina putina si ne-am rafugiat cu totii intr-o incapere prelunga si calda. Am stat apoi indelung langa soba uriasa. Unul pevestea despre bunici si casa lor batraneasca, altcineva se gandea la vanatoarea de vulpi la care-l luase un unchi, alti doi visau sub impresia puternica a ruinelor cetatii… disparuta de veacuri, cetatea
Ce frumos , multumesc :*

Răspunsuri

2014-09-10T21:17:58+03:00
Era o zi catifilta de primavara. m-am sezat pe o banca si miam aruncat privurea asura peizajului.
pasarile se intorcaea grabite fluturii si albinele roiau in jurul meu.cucul cinta intruna pentru a acompania natura si aerul cald. o adiere de vint a venit neasteptata si a adus un val de flori proaspete. Copacii inmuguriti isi dischideau aripele roz cu alb ca sa poata zbura pana la toamna iarba divinea parca tot mai verde.
Dar cel mai frumos era rasaritul rasaritul soarelui imi lumi mintea printe ramuri.

1 5 1