Răspunsuri

2014-09-08T17:13:16+03:00
Dimineata se vestea senina si doar cativa nori razleti sprijineau crestele muntilor. Muntele isi arata semet cararile abrupte pe care numai cei indrazneti urcau. 
Perdeaua deasa a padurii dadea senzatia de prospetime si incredere, de gazda generoasa.
Foarte aproape, mirosul de rasina proaspata gadila narile oricui. O stanca indrazneata stamta soseaua chiar in stanga.
As fi oprit timpul sa ma pot bucura cat mai mult de aceasta imagine, dar popasul se incheiase deja si soferul claxona......

Acum depinde si de felul tabloului.. dar oricum eu am incercat sa te ajut.. sper sa-ti dea idei..
Cel mai inteligent răspuns!
2014-09-08T18:23:28+03:00

Frunza

Natura este un spectacol maiestos in care fiecare element component contribuie cu numarul sau, declansand apartitia unei franturi de Rai pe pamant. Din natura fac parte  florile, copacii, organismele vegetale. Acestea sunt impodobite grandios cu frunze care accentueaza frumusetea naturi. Ele au o multitudine de culori: verde, rosu, galben etc. alcatuind un curcubeu de culori ce reflecta aspectul special al unei frunze.
Frunzele reprezinta "cireasa de pe tort" a naturii deoarce nu indeplinesc doar un rol nutritiv ci si unul peisagistic.
Cand vine toamna toata frunzele capata aceasi culoare: galbena. Odata cu vestejirea lor toata natura isi schimba fata demonstrand importanta unei frunze pe Terra.
Fiecare frunza reprezinta o minune a creatiei, iar cu fiecare frunza cazuta la pamant natura isi pierde din gratie
Natura este la fel de imprevizibila precum omul.Ea se schimba de la un anotimp la altul,de la o zi la alta.Un bun exemplu ar fi acela al copacilor si al frunzelor sale.Ele sufera transformari de la un anotimp la altul.
cred ca tiam fost de ajutor