Daca puneai intrebarea asta la inceputul vacantei, tr sfatuiam sa-ti iei parintii de mana, sa îi urci in avion si sa coborati intr-un oras din spania. Acolo sa te inscri la un currs de limba spaniola, iar dupa curs sa asculti cum vorbesc ei intre ei, si daca poti sa incerci sa vorbesti in spaniola cu ei, de exemplu la un magazin, etc.
pai ca sa inveti spaniola intr-o saptamana , ia-ti un dictionar , fa cursuri online si meditatii..numai asa poti invata usor intr-o sap. spaniola.sper ca ti-am fost de ajutor
Intr-o saptamana, poti doar sa-ti reamintesti limba spaniola, daca ai stiut-o bine candva. S-o inveti acum de la zero, intr-o saptamana, cred ca e imposibil.
De fapt, saptamana a trecut. Cat ai reusit sa inveti din limba spaniola ?
nu e corect intr-o saptamina niciodata toata nu ai sa o inveti principalele sont conjugarile verbelor
Comentariul a fost şters

Răspunsuri

2014-09-06T23:43:53+03:00
 Sa rasfoiesti  de foarte multe ori dictionarul (daca ai) . Repeti cuvintele  si incerci sa pronunti chiar daca nu-ti iese din prima . Iti iei un carnetel si notezi pe el ce nu intelegi , si ce nu intelegi repeti mai mult . Ce-ai invatat si  esti sigur ca stii bine insemneza-ti in dictionar pentru a nu uita . Fii atenta cum se pronunta anumite expresii insotite de gesturi . Nu te stresa, ci urmeaza pasii si vei stii bine.
Sper ca te-am ajutat :)
2014-09-06T23:44:28+03:00