Răspunsuri

2014-09-06T13:48:05+03:00
Daca 1 tava=2 pahare,aunci 2 tavi =4 pahare
|----|----|----|-----| pahare
|----|----| tavi
atunci
4 p+4p=48
8p=48
8=48:8=6 lei a costat 1 pahar
6*2=12 lei o tava
12*2=24 lei doua tavi
6*4=24 lei au costat paharele
SI TE MAI ROG PE ACELEA CU UN CALARET SI INTRO EXCURSIE
o clipa...