Răspunsuri

2014-09-12T18:54:48+03:00
Nu mai scriu poeziiIch schreibe keine Gedichte mehrAi mai scris poezii?Hast du Gedichte geschrieben?De asemenea , Directoratul General pentru Mediu organizează patr u concursuri , des-chise tinerilor cu vârste cuprinse intre 6 si 22de ani.Secţiunile de concurs sunt pictură , poezie , fotografieși redactarea unui discurs .Die Generaldirektion Umwelt organisiertdarüber hinaus vier Wettbewerbefür junge Menschen zwischen 6 und 22 Jahren . Dabei geht es um Malerei , Poesie , Fotografie und Reden schreiben .N- a apucat să- ti citească poeziile?Du konntest deine Gedichte nicht vortragen?E prima poezie de iubire pe care mi- a scris- o WarrenDas war das erste Liebesgedicht, das Warren mir je schriebŞtii că scrie poezii?Wußtest du, daß er Poesie schreibt?Trebuie să citesc poezieIch muss Gedichte lesenVreau să spun, matematica risipeşte farmecul poeziei...... esenţa de întregMathematIk zerstört dIe PoesIe... und dIe ehrfurchtPoezia nu este afară, este înăuntruDie Poesie ist nicht aussen sondern innenAproape că i- am arătat poezia mea atunciIch hätte ihm beinahe auf der Stelle mein Gedicht gezeigtÎn ceea ce privește evenimentele care au avut loc în Katmandu - un loc renumit pentru muzică și poezie, iar acest lucru îl face și mai trist -, nu a fost permisă numărarea a până la 10 000 de voturi.Und in Kathmandu - einem durch Geschichten und Lieder bekannten Ort, was das Ganze noch trauriger macht - wurden bis zu 10 000 Stimmen nicht zur Auszählung zugelassen.Ştii doar.Recitări de poeziiSie wissen schon, eine DichterlesungNu eu am scris poezia, bine!Ich habe das Gedicht nicht geschrieben!Mă înveţi şi pe mine să scriu poezii frumoase?Bringst du mir bei, wie man Gedichte schreibt?Faci lucruri normale, cum ar fi să pui la cale o întâlnire frumoasă sau să scrii o poezie, sau, de ce nu, să îngenunchezi şi s- o ceri de nevastăDu tust normale Sachen, wie... ein schönes Date planen oder ein Gedicht schreiben... oder auf die Knie fallen und um die Hand anhaltenÎn literatura suabă există o mulțime de poezii și povești despre MaultaschenDie schwäbische Literatur ist reich an Gedichten und Geschichten rund um die MaultascheIn clasa a opta...... cea mai buna poezie Haikulm achten Semester...... für das beste " Haiku- Gedicht "Nu întreba ce este poetic sau adevărat, uite- te în oglindă,poezia eşti tuFragt nicht:" Was ist Poesie? " Schaut in den Spiegel, da ist sieParafrazându-l pe Miguel Hernández, "Trebuie să vorbim despre multe lucruri” sau, din poezia lui Vallejo, citată la Stockholm săptămâna trecută de Vargas Llosa, "Fraților, avem multe de făcut” în această Europă...In Umschreibung der Worte von Miguel Hernández: "Wir müssen über viele Dinge sprechen", oder, mit den Worten des Dichters Vallejo, die letzte Woche in Stockholm von Varga Losa zitiert wurden: "Brüder, es gibt viel zu tun" in diesem Europa...As vrea sa ma lasi sa citesc acea poezieDu hättest mich das Gedicht ruhig lesen lassen sollenŢi- am citit poeziaIch hab dein Gedicht gelesen