A / 43 Trebuie sa fac din fiecare gramada de litere un cuvant in engleza ( normal )
ex. SECHEE-CHEESE
1.NCHCEIK
2.KESCA
3.LHEOATCOC

A / 50 Use the simple past of these verbs to complete Nicks ( nu stiu cum se pune vircula aia de sus la Nick s ) letter . : BE COOK IRON HATE WASH UP TIDY DO.
Dear Helen , Yesterday ..................Mums birthday ( litera S , virgula de sus nu stiu cum sa il fac ) . She ....................nothing ! My sister ..........................the meals and I.............. .............(aci pe linia punctata sunt 2 cuvinte ) afterwards !! My father ................... his shirts and I ................. my room !!! I ........... doing my Mums job ! ( nu stiu sa pun virgula )

1
1) 2. cakes
1) was ,2) did,3) cooked,4)washed up,5) ironed,6) tidied,7) hated

Răspunsuri

2014-09-01T13:01:07+03:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
A43
1. CHECKIN
2. vezi mai sus ca e ok CAKES
3. CHOCOLATE
A50.
Dear Helen , Yesterday IT WAS Mum's birthday. She DID nothing ! My sister COOKED the meals and I WASHED UP afterwards !! My father IRONED his shirts and I TIDIED. my room !!! I HATED doing my Mums job !