Răspunsuri

2014-08-27T13:44:00+03:00
Se face cu regula de 3 simpla

15.5 kg..............55.15 lei
2.3 kg..................x lei

x=2.3*55.15/15.5
x=126.845/15.5
x=8.18 lei vor costa 2.3 kg de fructe
15,5 kg de fructe costa 55,18 ...nu 55.15, e o mica scapare de corectat
nu mai pot edita
oricum raspunsul e 8.188