Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-08-25T14:38:40+03:00
Rosii: 5x5=25 lei
paine:7x3=21 lei
ulei:6x7=42 lei
==================
Total cheltuieli: 88 lei
REST: 100-88=12 lei
3 5 3
2014-08-25T14:40:07+03:00
5kg *5=25 ( lei -rosii)
7*3=21 (lei-paine) 
6*7=42 (lei-ulei) 
 
100-(25+21 +42)= 12 -lei rest primit
2 4 2