Răspunsuri

2014-08-19T10:37:40+03:00
45:3=15 (lei costa 1 l de ulei)
6:3=2(lei costa un kg de orez)
2x15+4x2=30+8=38de lei plateste in total
2014-08-19T11:00:07+03:00
Deci,putem afla cat costa 1 l de ulei si cat costa 2 kg de orez
3l=45lei
1l=45:3=15 lei

6 kg=3 lei
2kg=3:3=1leu

2l +4kg=30 lei+8=38 lei

Nu stiu sigur daca e corect,dar sper ca te poate ajuta!