Buna.Cum pot sa aflu daca am voce?Eu cred ca am voce dar nu stiu cum sa aflu daca am acest talent:sa cant.Mie imi place mult sa cant,repet mereu,iau si miere si tot nu am voce frumoasa(din cate aud eu atunci cand cant).Nu vreau raspunduri gen dute la canto,dute la o scoala de muzica,cauta un profesor de mizica sivcantai ca obsa iti dea taspunsul.NU vreau ceva greu.SA nu trebuiasca sa ma duc de scasa ca sa am vocea mai frumoasa.As vrea un raspuns cat mai rapid. P.S Am 10 ani. Multumesc de raspuns!

2
Si ue am aproape cat tine,si sti cum mi-am dat seama ca stiu sa cant? Am descoperit acest talent la 5 ani si de catva timp fac canto,dar tie nu-ti sugerez sa faci canto ci sa repeti in continoare si sa faci ce in zice inima,siu eu acest talent l-am descoperit cantan intruna . A...,mai e ceva, sa faci ce muzica iti place,ca eu am facut muzica usoara si mi-am dat seama ca imi place muzica populara. Daca vrei sa iti dau un cantec care l-am conpus eu si este ptr.orice gen de muzica.
imi poti da si mie cantecul acela te rog

Răspunsuri

2014-02-10T15:44:09+02:00
2014-02-10T15:45:58+02:00
Inregistreaza.te cantand o melodie si iti dai seama. Sper ca te.a ajutat. :*
poti pune o prietena in care ai incredere ca nu te ar mintii sa te asculte atunci cand canti ceva.Asa poti vedea daca ai sau nu voce.Daca ai foarte bine,daca nu si mai bine.Chiar daca nu ai voce nu dramatiza.Canta cand vrei tu,cum vrei si ce vrei daca asta te face fericita. Sper ca te am ajutat putintel. :-D
Pai singura nu o sa-ti dai seama niciodata, si nici cea mai buna prietena nu te poate ajuta, nu isi poate da seama ascultand pe cineva la care tine. Eu nu-i pot spune prietenei mele cele mai bune ca are o voce groaznica, pentru ca i-as rani sentimentele, si nici mie nu mi-ar place sa aud asa ceva de la ea, deci nu e o idee tocmai stralucita. Dar oricum, si daca iti spune ea ca ai sau nu ai voce, nu poti fi sigura , decat daca e solista sau profesoara de canto macar. Deci, propunerea mea e sa
scoti frica din tine, pentru ca de asta nu vrei sa te duci la un profesor sau vreun expert, de frica si neincredere. Tu stii cat mi-a luat mie sa prind curaj si suficienta inceredere ca sa incep sa cant vocal? Cam 10-11 luni, adica aproape un an. Trebuie sa cauti un profesor de care iti place si in care simti ca ai incredere. Iti urez multa bafta, si nu-ti fie teama! Daca intradevar ai voce, o vei descoperi! Asa se descopera talentele, cate putin, pas cu pas! Noroc! :*
Imi place sa cant dar nu stiu daca am voce colegi mei imi spun ca am voce
Ai dereptate si mie mea fos rusine cand am cantat difata cu clasa iei imi spun ca am vocea frumoasa?