Jurnalul familie tale
Scrie in jurnal ce faci tu alaturi de familia ta,timp de o saptamana:
LUNI:...................................................................................................................
MARTI:...............................................................................................................
MIERCURI:........................................................................................................
JOI:....................................................................................................................
VINERI:..............................................................................................................
SAMBATA:.......................................................................................................
DUMINICA:.......................................................................................................

1

Răspunsuri

2014-07-31T20:23:17+03:00
Luni:
- am mers la bunici
Draga jurnalule , asi dimineata am mers la bunici impreuna cu parintii. Ei au un catel tare dragalas cu care m-am jucat.La un moment si tatal meu a inceput sa se joace cu el si uite asa toate familia a inceput sa il alinte . Bunica mea era si ea tare mandra de noi , caci eram o familie unita.
- am mers in parc
Apoi , mai spre seara am mers cu mama mea in parc. Ne-am plimbat amundoua cu rolele.A fost foarte frumos , am stat vreo 2 ore.Mama mea se pricepe foarte bine , dar eu uneori mai cad.
Marti:
- am mers la un restaurant
Draga jurnalule , in ziua aceasta am mers toate familia la un restaurant mai spre seara. A fost o seara de neuitat , mai ales ca ne-am intalnit cu fostul vecin al nostru.A fost o seara minunata , amuzanta , caci fostul vecin este tare amuzant!
Miercuri:
Miercuri:
- am facut curatenie
Dupa atata distractie , eu si mama mea am facut curatenie in toate camerele , am spalat geamurile impreuna si apoi am aspirat covoarele . Totul arata impecabil dupa aceea. Ma bucur ca pot sa o ajut pe mama mea.
Joi:
- am fost la o activitate sportiva
Eu si mama mea am fost in parc , unde cateva femei s-au adunat , pentru a slabi.Eu si mama mea nu suntem deloc plinute , chiar suntem deinvidiat ca sa spun asa.Insa nicioadata nu strica sa faci putin sport. 
Vineri:
- am stat acasa
Vineri este ziua noastra de stat acasa , ca sa zic asa. Ne-am uitat toti la un film , am mancat popcron si parintii mei fiind putin copilarosi au acceptat intr-un final sa ne batem cu pernele.A fost o seara minunata!
Sambata:
Am mers in vizita la matusa noastra. Deoarece nu am mai vizitat-o de mult si ne-am gandit ca se simte singura , deoarece sotul ei este plecat de dimineata pana mai spre seara la lucru.
Duminica:
Fiind o zi de odihna , am mers la biserica si apoi , fiecare si-a vazut de treaba. Am dormit , fiecare a citit cate o carte si..Cam asta a fost.
1 5 1