Răspunsuri

2014-02-09T22:32:30+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Am sa vin la tine,dar vin cu sora mea se crie cu vin
In propozitia "va iubesc desi nu va cunosc" am facut o greseala pt care editura imi cere sa corectez. Care credeti ca este aceasta? Asta e un test de inteligenta. :) Vreau sa vad daca ghiciti.
În propoziția pe care ai scris-o mai sus ai multe greșeli. Le poți număra, dacă ai să compari ce ai scris tu, cu scrierea corectă, care este următoarea: Vă iubesc, deși nu vă cunosc. Eu am găsit doar 5 greșeli (la o propoziție care are 6 cuvinte!). Enorm de mult pentru cineva care scrie în limba română! (Nu pot număra greșelile care urmează ... sunt prea multe!)
2014-02-09T22:32:40+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
In propozitia ta se scrie "VIN" draga mea !!
In propozitia "va iubesc desi nu va cunosc" am facut o greseala pt care editura imi cere sa corectez. Care credeti ca este aceasta? Asta e un test de inteligenta. :) Vreau sa vad daca ghiciti.
Nu poti sa spui la persoanele pe care nu le cunosti ca le "IUBESTI" !!!
Nu cred ca despre asta era vroba in ceea ce editura ii cere sa corescteze. In plus, poti iubi o pers pe care nu o cunosti. Asa cum mama isi iubeste fatul, desi nu l-a vazut niciodata. Greseala consta in lipsa "," inaintea cuv "desi" .