o traducere, va rog:

their relationship started soon after David saw the Spice Girls perform on a well-know pop music programme. He apparently pointed at Victoria and said she was the girl he was going to marry. He put a lot of effort into trying to meet her, including going round London nightclubs hoping to bump into her. Victoria had become interested in David after being shown his picture by a journalist. When they did finally meet, in March 1997, after a Manchester United match, they said they felt like they had known each olther for ever. 'I wanted to sound like I knew something about football and said something like ''Good game, then?" said Victoria. 'He laughed, and that was it.'

The relationship moved quickly. ' I started thinking about proposing a week after I met her, 'David said. In fact they got engaged after seeing each other for a year, sharing a love of shopping for expensive items including matching Cartier watches, designer clother-and cars including a 200,000 pounds Ferrari.

Everything seemed perfect until the 1998 England- Argentina match in France. The golden boy of English football was sent off for kicking an Argentinan player. England lost the match and Beckham was blamed for losing England the world Cup.
Following the match, David flew straight to New York where the Spice Girls were on tour. 'There's no way I would have survived it all without Victoria, 'he said recently.'

1

Răspunsuri

2014-02-09T22:11:47+02:00
Relația lor a început la scurt timp după David a văzut Spice Girls efectua pe un program de muzica pop bine știu . Se pare că el a arătat la Victoria și a spus că a fost de fata a fost de gând să se căsătorească . El a pus o mulțime de efort în încercarea de a -i satisface , inclusiv a merge rotund cluburi de noapte din Londra în speranța de a ciocni în ea . Victoria a devenit interesat de David după ce a fost arătat poza lui de la un jurnalist . Atunci când acestea au în cele din urmă să îndeplinească , martie 1997 , după un meci Manchester United , ei au spus ca simtit ca ei au cunoscut fiecare olther pentru totdeauna . " Am vrut să sune ca și cum am știut ceva despre fotbal și a spus ceva de genul '' Bun joc , atunci ? ", A spus Victoria . " El a râs , și asta a fost tot . "
Relația sa mutat rapid . " Am început să mă gândesc propune o săptămână după ce am cunoscut-o ", a spus David . De fapt, s-au logodit dupa ce a vazut unul pe altul pentru un an , schimbul de o dragoste de cumparaturi pentru obiecte scumpe , inclusiv de potrivire ceasuri Cartier , designer de clother - și mașini , inclusiv o de 200.000 de lire sterline Ferrari .
Totul părea perfectă până la meciul Anglia - Argentina 1998 în Franța . Băiatul de aur a fotbalului englez a fost eliminat pentru lovirea unui jucător Argentinan . Anglia a pierdut meciul și Beckham a fost acuzat de a pierde Anglia Cupa Mondială . În urma partidei , David a zburat direct la New York, unde la Spice Girls au fost în turneu . " Nu există nici un fel mi-ar fi totul supraviețuit fără Victoria ", a spus el recent . "