Răspunsuri

2014-07-13T13:31:21+03:00
                                                   O intamplare hazlie                                                         Imi aduc aminte chiar foarte bine. Era o zi de marti si profesoara de Lb. si Literatura Romana m-a ales pe mine ca sa realizez prezentarea unei carti ...Parca " Amintiri din Copilarie" de Ion Creanga...                                                                                                    Am iesit in fata clasei cu cartea in mana iar colegiii mei au inceput sa rada..M-am emotionat oarecum deoarece profesoara era chiar langa mine...                                                    Am inceput sa zic " Aceasta  carte cuprinde 19 povesti , este frumos colorata, ingrijita, si foarte interesanta.Pe langa aceste trasaturi este si foarte  hazlie, deoarece autorul foloseste niste cuvinte amuzante" Si cand sa inchei prezentarea , vorba aceea "M-am inecat ca tiganul la mal " .. Am zis asa" Aceasta este { persentarea} cartii " Amintiri din  Copilarie de Ion Creanga" Atunci au inceput cu totii sa rada , iar eu i-am urmat ! :))))))))