Răspunsuri

2014-07-12T11:35:51+03:00
Anca a fost la magazin sambata si duminica.Sambata a cumparat 3 kg de mere cite 4 lei / kg,iar duminica a cumparat iarasi 3 kg de prune cite 6 lei / kg.Citi lei a cheltuit Anca in cele doua zile? Multumesc te rog :)

1 5 1
Cel mai inteligent răspuns!
2014-07-12T11:38:15+03:00
Cat timp Tom a fost neatent, Jery a luat 3 ciocolatele a cate 4  grame fiecare si 3 ciocolatele a cate 6 grame fiecare.
Cate grame de ciocolata are Jery ?

1 5 1