Răspunsuri

2013-12-14T18:42:32+02:00
Expozitiunea primul moment in care se prezinta locul ,personajele si timpul...intriga care duce la desfasurarea actiunii...desfasurarea actiunii, intriga cu trairile personajului cele mai amplificate.. si ultimul  moment..deznodamantul

da
poti
pai in expozitiune ...tiam zis este chiar la inceputul textului...se precizeaza locul in care se desfasoara actiunea,personajele ce iau parte la actiune si timpul in care se desfasoara actiunea...in intriga se intampla ceva ce duce la desfasurarea actiuni....ceva fara de care nu ar mai fii actiune....in desfasurarea actiunii , e clar intamplarile personajului ..in punctul culminant ...asta e mia greu de gasit...in el sentimentele personajului...sunt cele mai puternice...nu stiuu se intampla ceva
scuze nu am mai avut spatiu....pentru deznodamant...deznodamantul reprezinta formula de incheiere....ce se intampla pana la urma cu personajul....
nui nimic am avut teza si am vrut sa vad daca am scris bn si am luat9,8
2013-12-14T22:55:47+02:00
In expozitiune adica la inceputul textului se precizeaza locul in care se desfasoara actiunea,personajele ce iau parte la actiune si timpul in care se desfasoara actiunea in intriga se intampla ceva ce duce la desfasurarea actiuni ceva fara de care nu ar mai fii actiune in desfasurarea actiunii , e clar intamplarile personajului in punctul culminant asta e mia greu de gasit in el sentimentele personajului sunt cele mai puternice nu stiu se intampla ceva!Deznodamantul reprezinta formula de incheiere ce se intampla pana la urma cu personajul.