Răspunsuri

2014-07-02T15:01:31+03:00
55,18:15,5=3,56 lei costa 1 kg de fructe
3,56x2,3=8,18 lei plateste pt 2,3 kg
10 4 10
2014-07-02T15:02:31+03:00
15,5kg..........55,18lei
2,3kg..............x

x=2,3*55,18/15,5

x=8,188 lei
4 4 4