Răspunsuri

2014-07-01T20:26:34+03:00
X-cat costa un kg de rosii
y-cat costa un kg de ardei

2x+3y=41   |-3
3x+4y=57   |2

-6x -9y =-123
6x+8y=114
/ -y= -9

y=9 lei

2x+3*9=41
2x+27=41
2x=41-27
2x=14
x=7 lei