Dacă la examenul de luni, la română, ca sinonim am spus la cer / rog, a ruga, credeți că mă punctează? Merci

2
Profesoara mea de romana a spus ca la comisia de corectare unde a fost ea, a intrat doamna inspector si a spus sa se ia si rog. Asta in Arges.
Presupun că asta se va adopta în toată țara, eu sunt din Vâlcea. Merci mult

Răspunsuri

2014-06-25T14:25:11+03:00
Nu vreau sa te descurajez, dar in barem este solicit, acum depinde de cine coreceaza. Aici am gresit si eu.

Pai daca s-ar corecta dupa barem , poate 2-3 din mii de elevi nu ar primi punctajul.
Nu ar primi punctajul adica ar lua nota mai mare sau mai mica?
Mica , categoric ...
Ma refeream ca ori se corecteaza la toti la un fel , ori nu se corecteaza nimanui ...
2014-06-25T14:26:00+03:00
Nu cred la rog ar fi trebuit sa pui inchina dupa mine
ca spune sinonime
Cat de nasol. eu cred ca o sa iti scada indeva la 0,2 sau 0,3, pentru ca intreg punctajul era 0,5 si tu ai facut jumatate: ai calculat aria totala.
Important pentru mine este sa imi dea ceva, sincer, de asta am intrebat, pentru ca un profesor m-a descurajat spunandu-mi ca o sa-mi dea 0 puncte. :(
Nu are cum, din moment ce ai facut aria totala! Era profesor de matematica? Oricum, nu te decuraja. La ora ~15 se afiseaza baremul pe internet. Sunt convinsa ca iti va da 0,2 sau 0,3
Era un profesor de matematica, da. Oricum mersi mult :* Succes si tie, daca ai dat si tu
Multumesc! Sper sa iau 10 la matematica