La evaluarea nationala ,azi trebuia sa facem o naratiune despre un scriitor contemporan.....
nu am avut niciunul in minte in acel moment,si am scris de Mihai Eminescu....
Intrebarea mea ar fi : Credeti ca imi va puncta avand in vedere faptul ca am scris despre el si nu despre unul din zilele noastre ?
Cei care nu au scris nici un nume vor avea un punctaj mai ridicat decat al meu la aceasta naratiune?

Multumesc :) !

2

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-06-23T18:20:08+03:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Pe barem nu scrie nimic dar acum depinde daca profesorul ia sau nu in calcul numele 
Totul depinde de el..
eu zic ca iti va puncta normal ..adica totusi gandind logic Mihail Eminovici era numele lui Eminescu , deci te puteai referi la orice alta persoana cu acest nume
Nu stiu daca te va depuncta, in barem nu scria nimic de asta. Depinde mult de profesor. O colega de a mea de exemplu a inventat un scriitor si cica nu ii depuncteaza.
La compunerea aia conteaza sa ai o intamplare, sa ai un limbaj coerent ,sa respecti numarul de randuri si sa precizezi unde si cand se petrece actiunea
Da.a dat la stiri un caz identic cu al meu :)) ,a scris tot despre e
Eminescu si,nu depuncteaza :)
2014-06-23T18:22:03+03:00
Da normal ca vor avea un punctaj mai ridicat pentru ca nu trebuia sa scri neaparat un nume.Te vor depuncta pentru asta,pentru ca ei considera ca nu ai stiu ce inseamna contemporan.Plus ca foarte multi au scris de Eminescu