Redacteaza o compunere de 80-150 de cuvinte in care sa prezinti o intamplare (reala sau imaginara) petrecuta in timpul unui joc

- sa prezinti pe scurt intamplarea la care ai luat parte/ ai fost martor

- sa-ti exprimi opinia despre semnificatia intamplari;

- sa redactezi un continut adecvat cerintei formulate

- sa respecti limita de spatiu indicata!

2

Răspunsuri

2014-06-19T19:25:38+03:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Pai , poti spune ca era o zi frumoasa de vara , si tu ai iesit afara.Acolo te-ai intalnit cu mai multi prieteni de ai tai si v-ati hotarat sa va jucati de-a fatea ascunselea. Si in timp ce va jucati , tu te-ai aventurat putin mai departe printre niste tufisuri de acolo. Si de teama de a nu fi vazuta, ai inaintat si mai  mult pana ai dat de un loc secret.Acolo erau carti, lucruri , etc. Ti-ai chemat prietenii , si impreuna ati aflat ca era camera  unor prieteni la fel ca voi , care se strangeau acolo pentru a se juca , ascunde, relaxa..Pentru a vorbi intre ei ,pentru a nu fi deranjati.Ati hotarat sa fie camera voastra , unde sa va intalniti in fiecare zi , sau cand aveti probleme sa va refugiati acolo.
Mai dezvolti tu , eu am vrut doar sa te ajut.
50 4 50
sper ca team ajutat tiam dat o idee
o sa ma mai gandesc si dak pot o sa tio scriu pe toata
Multumesc :*
Cel mai inteligent răspuns!
  • lex
  • Ambiţios
2014-06-19T19:51:03+03:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Era o zi frumoasa de vara din luna lui cuptor.Afara erau multi copii asa ca m-am hotarat sa ies si eu cu ei.Andrei(sau orice alt nume poti pune) m-a intrebat daca vreau sa ma joc cu ei Prinsea.Am acceptat cu mare placere.In acel moment s-a incins o mare joaca.Andrei era cel care trebuia sa prinda si nu putea asta.Elena (sau orice alt nume) fugea de el si deodata BUF! Elena a cazut! Ea a inceput sa planga in hohote chiar daca nu o durea,dar ea mai mult s-a speriat.In acel moment eu m-am dus la ea acasa si i-am povestit mamei sale intamplarea.Mama sa mi-a dat un leucoplast si i l-am dat Elenei sa si-l puna.Dupa ce si l-a pus ea a si uitat ca a cazut si s-a simtit in continuare fericita alaturi de prietenii ei!

57 4 57