Răspunsuri

2014-06-19T17:08:14+03:00
12 / 4 = 3 lei un kg de mere
7 kg = 3*7 = 21 lei
10 kg = 3*10 = 30 lei
:*
1 5 1
2014-06-19T17:11:04+03:00
4kg..........12lei
7kg............x

x=7*12/4=  7* b3=21 lei

4kg...........12lei
10kg............y

y=10*12/4= 10*3 =30 lei
1 5 1