Răspunsuri

2014-06-16T20:13:42+03:00
9750imparti la  117,5 afli cit costa kg apoi aduni kg si inmultesti cu pretul si afli totalul
2014-06-16T20:31:09+03:00
117,5kg ..................9750lei
1kg.............................x

x=1*9750/117,5

x=82,97 lei

123,5*82,97=  10 247,87 lei in prima zi

10 247,87+9 750= 19 997,87lei au costat portocalele