Răspunsuri

2014-06-15T14:29:53+03:00
Nu a fost deloc usor, nici pentru mine, dar nici pentru el sa ajungem aici. Dar pot spune ca nu am simtit greutatile din momentul in care am ajuns sa spun primul TE IUBESC.Ce a urmat dupa prima intalnire? Multe alte intalniri, multe nopti nedormite.. multe momente in care mi se oprea inima-n loc cand il vedeam intamplator pe strada, multe certuri care ne-au unit.Nu mint! Au fost si momente de tensiune maxima, cum ar fi atunci cand am aflat de la prietenele mele cum ca un baiat (el) se intalneste cu o inculta. Nu le-am dat crezare. Baiatul meu s-a dat singur de gol. Am trecut peste. Aceasta intamplare s-a repetat putin timp mai tarziu, tot cu o tipa din ‘’neamul negru =]]’’ (asa le numesc eu). Cu greu, am trecut si peste asta.Acum ma felicit pe mine, pentru rabdarea si puterea de care am dat dovada. Ceea ce ma uimeste e faptul ca n-am facut-o intentionat..m-am comportat ascultandu-mi inima, facand gesturi pe care simteam nevoia sa le fac.Parintii mei? Au aflat dupa primele 2 luni de relatie. Atunci nu era niciun sentiment sigur, era simpatie si atractie. Comunisti de fel, parintii mei i-au facut o vizita iubitului meu la domiciliu impreuna cu ..? cu un minunat politist, pe care imi vine sa-l scuip de fiecare data cand il vad, in acelasi timp sa-i multumesc ca ne-a intarit relatia, cum? Simplu, aici a fost prima dovada de iubire, nu am renuntat unul la celalat, desi toata lumea voia sa ne desparta...................................................................................10 decembrie 2013, o alta zi semnificativa a relatiei noastre, baiatul meu, in prezenta a doi prieteni de-ai nostrii, s-a pus in genunchi si mi-a pus inelul pe deget, ce-i drept din cauza emotiilor pe mana dreapta, mai apoi dupa ce si-a dat seama, pe mana stanga,urmand a ma intreba ‘’VREI SA FII SOTIA MEA?’’,raspunsul meu evident ca a fost ‘’DA!!!’’. Ma simteam in al 9-lea cer.25 decembrie 2013, cel mai frumos Craciun din viata mea, l-am petrecut alaturi de cel ce mi-a devenit sot ! Cea mai frumoasa dragoste, cele mai delicate atingeri si saruturi,o noapte perfecta din toata punctele de vedere!Anul acesta se va incheia peste 2 zile, dar iubirea noastra si lupta pentru relatia noastra, va continua si voi scrie..si voi scrie in continuare. A fost un an complet alaturi de el. De pe 1 ianuarie 2013 de cand deja ne cunosteam si ne iubeam, pana acum la finalul anului am fost unul pentru celalalt si vom fii in continuare, toata viata. Un an, ce a dat startul multor ani de acum in colo, impreuna fericiti.”