Răspunsuri

2014-06-10T19:44:05+03:00
Florile din sezonul cald sunt foarte variate, de la flori parfumate , colorate sau flori care infloresc toata vara. Desi aceste soiuri suporta bine caldura si soarele ele necesita multa apa la temperature ridicate.O multitudine de culori 

In functie de ambientul casei sau de constructia generala a gradini tale, iti poti folosi imaginatia colorandu-ti viata cu cateva flori. Daca vei planta florile in ghiveche, trebuie sa ai in vedere si culoarea acestora. Este recomandat un contrast discret intre o culoare calda si o culoare rece, aceasta din urma intr-o nuanta pala.
IasomiaDe exemplu daca alegi Iasomia, o planta care face flori albe, puternic parfumate, poti folosi un ghiveci din teracota, care se va potrivi perfect cu verdele puternic al frunzelor. Planta are nevoie de multa lumina si de multa umiditate. 

Citeste mai mult pe: http://gradina.acasa.ro/amenajarea-gradinii-117/culorile-verii-in-gradina-ta-8207.html#ixzz34Fu23GHM
22 4 22
2014-06-10T21:50:45+03:00
SOARELE E ARZATOR ,FLORILE AU MISI MI DE PETALE COLORATE RANDUNELELE CANTA VOIOASE SI ACEL CANTEC AL LOR NU INVESELESTE DOAR GRADINA INVESELESTE TOATA NATURA CERUL MAESTRU MAI DA CATEVA PICATURI DE APA CRISTALINE.
GRADINA PARCA NE ZAMBESTE SUB SOARELE IUBIT .
GRADINA ESTE O SPLENDOARE!!!
25 3 25
STIU CA II MICA DAR NU NEAPARAT CONTEAZA CAT DE MARE LA-I FACUT CI CONTINUTUL ,DACA TIA PLACUT MULTUMESTEMI
TE ROGGGGGGGGGGGG
A DA SI SPUNE SI CARE ESTE MAI BUN AL MEU SAU AL BAIATULUI CARE TI-A RASPUNS MAI DEVREME
bai auzi eu nu fac concurenta asa ca inceteaza