Răspunsuri

2014-02-04T17:59:44+02:00
Eu invat mai usor daca scriu lectia inca o data..dar sa fii atenta doar la lectie nu si la TV sau altele..sau daca nu  merge incearca sa  sesparti lectia in mai multe alineate si citeste acelasi alineat de mai multe ori su apoi incearca sa il spui fara sa il mai citesti..dar cand citesti,fao cu voce tare..o sa te ajute asta..
2014-02-04T18:02:09+02:00
La istorie totul e o poveste :-?
Poti citi lectia de cateva ori si sa-ti scoti separat ideile principale.. si mie mi-a fost foarte greu in primii 2 ani in care am facut istoria, adica in a 4-a si a 5-a pentru ca nu stiam cum sa invat, dar cu timpul am reusit sa retin mai usor..
Incearca asa cu ideile si in niciun caz nu te stradui sa redai cuvant cu cuvant din caiet pentru ca asa te vei incurca mai mult. Imagineaza-ti ca vorbesti cu cineva caruia trebuie sa ii povestesti lectia :)
Nu poti invata mai usor daca nu iti place,e logic si eu cel putin prind totul din clasa, incearca in clasa sa fi mai atenta la profesor/profesoara si nu la ceilalti colegi.Acasa
acasa incearca sa blochezi orice alta activitate i afara de invatat si sa iti imzaginezi cum s-a petrecut totul.Asa dupa mine poti invata mai repede la isorie.
pai, citeste si tu lectiile urmatoare eu asa fac