Redacteaza o copunere de 10-15 randuri,in care sa-ti exprimi opinia in legatura cu tema ''protejarii animalelor de catre om''.
VA ROG SA MA AJUTATI AM NEVOIE URGENT SI NU AM NICI O IDEE VA ROG FRUMOS

1

Răspunsuri

2014-06-05T23:13:52+03:00
Buna... Eu sincer sunt de parere ca animalele ar trebui protejate, ptc nu sunt cu nimic inferioare noua[decat faptul ca nu pot vbii ] si daca acum le facem asta animalelor[le omoram in ultimul hal, le punem sa traiasca un cele mai jalnice conditii.etc] intr-un viitor apropiat assta o sa se intample si cu oamenii.... Animalele ne apara sh sunt singurele care nu ne critica :X. Gandeste-te ca iti iei un catel[mai mare ], daca il cresti, il speli si ii dai de mancare sh ii oferi iubire, el te va apara sh niciodata nu te va critica, chiar te va asculta cand ai o problema, pe cand acum copii isi omoara propriile mame.Am ajuns chiar mai salbatici decat animalele.Sa iti dau un ex: eu locuiesc intr-un oras mic sh aveam doar un singur magazin de animale de unde puteai cumpara mancare, culcusurii, colivii, ba chiar si animale, dar din pacate oamenii s-au gandit ca ar fi mai bine sa se construiasca o cofetarie in locul acelui loc micut pentru animale[pe langa alte 100 de cofetarii].Acm au mai lasat o incapere de 2/3 pentru magazinul de animale sh unde erau altadata papagali,pesti, hamsteri, colivii, mancare, lese sh altele, au ramas doar 4 papagali intr-o cusca normala sh 2 saci cu mancare pentru caini.Iti dai seama cat de egoisti au fost oamenii. Sper sa te ajute sa intelegi Bafta :*
Pe baza asta iti formulezi o opinie cu indici de opinie!