Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-06-04T21:03:08+03:00
 Pai, mai intai sa vedem productia la toate cele 4,5 ha.
⇒4,5 ha·15,6 t= 70,2 t= 70,200 kg
 Apoi, trebuie sa aflam pretul.
⇒70,200 kg· 5725 lei=401895 lei.

1 5 1