Pentru o clasa s-au cumparat caiete pentru
exercitii pentru limba romana in valoare de 175 lei si tot atatea
caiete de geografie pentru care sau platit 225 lei.Stiind ca un caiet
de geografie este mai scump cu 2 lei ,sa se afle cate caiete sunt de
fiecare tip si pretul acestora. URGENTTTTTTT VA ROG!





1

Răspunsuri

2014-06-04T20:34:14+03:00
Să se afle prețul unui caiet de geografie => 225 x 2 = 450 
Inseamna ca pentru acea clasa pt care s-a cumparat  caiete  , acestia , impreuna au platit 450  de lei , mai scump ca cel de romana.