Cum as putea invata engleza mai mult decat imi preda profa . Sunt de clasa a trei-a .

2
Pai ai putea sa te uiti in dictionare roman-englez sau englez-roman si asa vei pricepe cuvinte noi asa am invatat eu dar in fiecare zi macar sa pricepi 8-10 cuvinte si vei pricpe engleza.Mult noroc.
In clasa a-3-a e foarte greu,caci,trebuie sa inveti gramatica,mai intai in ngleza.Poate ca ar trebui,sa inveti gramatica mai intai in romana,ca sa o intelegi pe cea din engleza!
Esti la fel ca mine, in clasa a 3-a, asa ca te pot ajuta.poti si cu meditatii, dar si eu fac si meditatii la engleza si la matematica. Ca sa stii:la meditatii primesti teme, cel putin eu primesc cu gramada.deci bine ar fi sa faci astfel:mai intai te uiti pe caietul|cartea ta. Apoi le repeti si le scrii pe o foaie.le scrii pe o foaie ca sa vezi daca stii sa le scrii. Apoi intorci si foaia si zici tu tot ce iti mai amintesti. Asta este pentru meditatii.
Poti sa iti cumperi un CD unde poti invata engleza de la incepator pana la avansat.Asa am procedat si eu si mi-a fost de ajutor
ai putea sa faci meditatii ;)

Răspunsuri

2014-02-02T18:33:04+02:00
Cel mai usor se invata daca o vorbesti zilnic sau te uiti la filme care iti plac cu subtitrare si tu repeti replicile.
Cel mai inteligent răspuns!
2014-02-02T18:34:49+02:00
Uita-te la filme in engleza si propune-ti sa inveti macar 5cuvinte pe zi.Incearca sa vorbesti in engleza si pe acasa.Sa ai mereu un dictionar la tine,in caz ca nu stii vre-un cuvant.Mult noroc!Bye!
2 5 2