Răspunsuri

2014-06-03T17:45:44+03:00
Animalul meu preferat este calul.Pot sa spun ca iubesc toti caii,  dar cel mai mult il iubesc pe Lira, manzul meu . El are cinci luni , iar parintii mei mi l-au facut cadou de ziua mea.
Lira este un Hutul de culoare maro , foarte jucaus. Eu m-am atasat foarte mult de el si pot sa spun ca, calul este intradevar cel mai bun prieten al omului. El manânca fân , dar ii place sa mai manânce si fructe, ciocolata.
Cel mai inteligent răspuns!
2014-06-03T18:07:33+03:00
                                               Calul
 Pe campia cea verde, acolo unde caii alergau repede si vantul batea cu putere,un cal alb,statea linistit pascand iarba verde.era cel mai bland cal din pasune, toata viata lui statu-se acolo, in grajd, unde stapanul lui nui dadea mancare decat de 2 ori pe zi.Acum ca fuse-se cumparat, era totusi trist ca nu mai statea cu stapanul lui, chiar daca il batea si chiar daca il tinea acolo inchis.Inaintea calului cel alb se afla o casa mare, unde locuia noul lui stapan. El avea un copilas de 5 ani , care se juca mereu si ii placea sa mangaie caii.Multi cai nu au avut sorta lui si totusi ii parea bine ca nimerise intr-o familie ca aceea.
1 5 1